photo 2018-06-07 12-45-11
 

 
 
 
 01
bnr5

لوگوی جشنواره فرهنگ ملل

 

 

 


معرفی اداره کل

 
 

 معرفی اداره کل دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی در سراسر کشور برای ورود به دانشگاه‌های ایران باید فرآیند خاصی را طی کنند. اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد شهریورماه سال 1393 آغاز به کار نمود. هدف از راه ­اندازی این مرکز، تسهیل فرآیند برقراری ارتباط مؤثر بین دانشجوی بین المللی و مسئولان پذیرش دانشگاه می­باشد. در همین راستا سایتی با آدرس(www.iso.um.ac.ir)  به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی راه‌اندازی گردیده است که به‌صورت آنلاین پاسخگوی داوطلبان می باشد.

بعد از برقراری ارتباط داوطلب با دانشگاه و تعیین صلاحیت ایشان از سوی مسئولان دانشگاه، داوطلب باید به امور کنسولی مراجعه کند که یکی از چالشی­ ترین مراحل ثبت‌نام در دانشگاه برای دانشجویان غیر ایرانی همین بخش است. امور کنسولی نیز باهدف تعامل بهتر مسئولان با دانشجویان در این اداره قرارگرفته است تا درخواست­ها و مشکلات امور کنسولی دانشجویان بین المللی در اسرع وقت بررسی و برطرف شود.

اداره دانشجویان بین‌الملل پل ارتباطی بین فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم ملت­ها است و سعی دارد با آشنایی فرهنگ و آداب‌ورسوم دانشجویان غیر ایرانی و پیدا کردن نقاط مشترک به بهبود و تقویت آن‌ها بیفزاید. این اداره با برگزاری اردوهای علمی، زیارتی، سیاحتی، ورزشی و ... سعی دارد تا فرهنگ‌ها را به یکدیگر نزدیک­تر کند و احساس غریبی و تنهایی را در دانشجویان غیر ایرانی کمرنگ کرده و تا حد امکان از بین ببرد.

فعالیت­های فرهنگی دانشجویان غیر­ایرانی از دیرباز بوده و هست ولی با راه‌اندازی این اداره بستر مناسب­تری برای فعالیت­های فرهنگی دانشجویان غیر­ایرانی فراهم‌شده است. به‌اجمال خلاصه­ای از فعالیت­های فرهنگی اداره در ادامه اشاره خواهد شد. دانشجویان غیر ایرانی با نوآوری، خلاقیت، انگیزه‌ها و هیجان می‌توانند دانشگاه را در عرصه فعالیت‌های بیشتر یاری کنند و به‌مراتب نسبت به گذشته، این همکاری­ها و فعالیت­های فرهنگی توسعه‌یافته و بیشتر شود.

افراد آنلاین

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این هفته:
بازدید این ماه:
تعداد کل بازدیدها :
171
288
1074
3873
187666