01
bnr5

لوگوی جشنواره فرهنگ ملل

 

 

 


نشست تشکل های اقتصادی خصوصی و مردمی خراسان رضوی برگزار گردید

photo 2016-03-18 14-18-08

صبح روز سه شنبه مورخ 24/12/1395 ، اولین جلسه تشکل های اقتصادی بخش های خصوصی و مردمی خراسان رضوی در رابطه با برگزاری سوّمین جشنواره فرهنگ ملل ( نوید صلح و دوستی ) ، ویژه مشهد 2017 ؛ با رؤسا و نمایندگان تامل الاختیار تشکل ها و به مدیریت جناب آقای دکتر غنایی ، رئیس اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار گردید.

در این جلسه ؛ پس از نمایش کلیپی از جشنواره های فرهنگ ملل در گذشته ؛ ابتدا جناب آقای دکتر غنایی ، ریاست محترم اداره بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد ، ضمن ارائه گزارش مختصری از جشنواره های فرهنگ ملل برگزار شده در دوره های قبل ؛ و با اشاره به اینکه هر دوره از برگزاری جشنواره های فرهنگ ملل در دانشگاه فردوسی مشهد نسبت به دوره قبل از گستردگی و کیفیت بیشتر و بالاتری برخوردار بوده است ؛ پیرامون اهداف ، سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های برگزاری سوّمین جشنواره فرهنگ ملل ( نوید صلح و دوستی ) ویژه مشهد 2017 ؛ توضیحاتی ارائه نمودند.

جناب آقای دکتر غنایی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با هدف از برگزاری جشنواره های فرهنگ ملل در دانشگاه فردوسی مشهد ( ویژه دانشجویان بین المللی این دانشگاه ) اظهار داشتند : « از این طریق هم بخش های مختلف دولتی، عمومی ، خصوصی و مردمی شهر مشهد و خراسان رضوی می توانند نسبت به مسائل مختلف مرتبط با دانشجویان بین المللی این دانشگاه آشنایی بیشتری کسب نمایند و هم آگاهی دانشجویان     بین المللی دانشگاه از ظرفیت ها و امکانات گسترده استان خراسان رضوی و شهر مشهد افزایش می یابد. ».

در ادامه جلسه ، جناب آقای قانعی ، ریاست محترم اتحادیه هتل داران مشهد و رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی ؛ به اهمیّت برنامه محوری جشنواره های فرهنگ ملل تحت عنوان : "جشنواره غذا" اشاره نموده و در آن رابطه اظهار داشتند : « با توجه به اینکه "غذا" بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهد ؛ این جشنواره می تواند در ارتقای آشنایی مردم با غذاهای کشورهای مختلف مؤثر باشد. ». ایشان اضافه نمودند : « در زمینه غذاهای دیگر ملل جهان به نوعی هتل های مختلف ورود پیدا کرده اند. طی سالهای اخیر که شاهد رشد حضور گردشگران از کشورهای عربی در مشهد بوده ایم ، ارائه غذاهای عربی در رستوران های هتل ها افزایش یافته است. گنجاندن انواع مختلف غذاهای عربی در منوی رستوران های هتل های شهر مشهد بر اثر آموزش های آشپزان اولیه این رستوران ها یا معرفی غذاها از سوی میهمانان ( گردشگران عرب زبان ) بوده است. همچنین باید گفت که عرضه غذاهای مختلف هندی ، چینی و کره ای نیز در منوی رستوران های هتل ها طی سال های اخیر وارد شده اند. ». جناب آقای قانعی ادامه دادند : « اگر قرار است روزی درهای گردشگری ما به روی گردشگران کشورهای مختلف باز شود ، ما نیاز داریم که از هر نظر برای استقبال از آنان آماده باشیم. لذا باید در حوزه های مختلف از جمله غذا برای گردشگران خارجی تسهیلاتی را فراهم نماییم. ». ایشان پیشنهاد دادند ، دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد می توانند در هتل های مختلف مشهد حضور داشته و در زمینه درست نمودن انواع غذاهای کشورشان به نحوی که با ذائقه مردم شان متناسب باشد ؛ آموزش ها و اطلاعاتی را به آشپزان هتل ها ارائه نمایند.

جناب آقای دهقان زاده ، نماینده محترم خانه صنعت و معدن خراسان رضوی ؛ نیز اظهار نمودند : « ما        می توانیم کارخانجات استان خراسان رضوی و شهر مشهد در بخش صنایع غذایی را در کنار سومین جشنواره فرهنگ ملل داشته باشیم. ».

جناب آقای منتظمی صادقی ، نماینده محترم اتاق اصناف مشهد و جناب آقای مهندس کافی ، دبیر و نائب رئیس محترم انجمن همگن صنایع غذایی استان خراسان رضوی نیز در این جلسه مراتب آمادگی آن اتاق در انجام همکاری های لازم با دبیرخانه جشنواره فرهنگ ملل را اعلام نمودند.

 

لازم به ذکر است که در پایان جلسه ، اعضای محترم شرکت کننده در جلسه ، از دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگ ملل دانشگاه فردوسی مشهد در محل اداره دانشجویان بین المللی آن دانشگاه بازدید به عمل آورده و با پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی ویژه اخبار و اطلاعات سومین جشنواره فرهنگ ملل ( نوید صلح و دوستی ) ، ویژه مشهد 2017 آشنا شدند.

 


افراد آنلاین

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این هفته:
بازدید این ماه:
تعداد کل بازدیدها :
201
320
1510
4377
164084