photo 2018-06-07 12-45-11
 

 
 
 
 01
bnr5

لوگوی جشنواره فرهنگ ملل

 

 

 


نشست صمیمی مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان و رئیس دانشگاه کابل و در دانشگاه فردوسی مشهد

 

این نشست صمیمی با حضور آقای دکتر داوری معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه و همچنین آقای دکتر واحدیان مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه و اقای دکتر حمیدالله فاروقی مشاور رئیس جمهور افغانستان در امور تحصیلات عالی و رئیس دانشگاه کابل به همراه آقای دکتر لعل پاچا آزمون مشاور ارشد رئیس جمهور در امور فرهنگی و استاد دانشگاه کابل برگزار گردید.

این مراسم به همت اداره دانشجویان بین المللی دانشگاه فردوسی مشهد در روز شنبه مورخ 13/8/96 در سالن اجتماعات فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی با حضور بیش از یکصد نفر از دانشجویان کشور افغانستان تشکیل گردید.

ابتدا در این نشست آقای دکتر واحدیان ضمن خوش آمد گویی به هیئت همراه خواستار توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی با کشور افغانستان به ویژه دانشگاه کابل شد.

در ادامه معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور آن هیئت اظهار داشت: امیدواریم دانش آموختگان اتباع افغانستان این دانشگاه بتوانند با علم و تخصص خود منشا تحولات جدی در کشور خویش گردند.

سپس آقای دکتر فاروقی با اشاره به پیشینه تاریخی بین کشور ایران و افغانستان گفت در طول تاریخ همواره کشور ایران با تمدن کهن به صورت برادرانه در کنار کشور افغانستان بوده است.

 

وی افزود کارگزاران دولت جمهوری افغانستان از هیچ کوششی نسبت به قشر دانشجو دریغ نمی ورزند و امیدواریم داشجویان با ایجاد درک بهتر از وطن راه های آبادانی کشور را پس از دانش آموختگی تامین کنند و هدف اصلی ما ازین سفر اجرایی کردن تفاهم نامه ها و ارتباطات علمی بین کابل و تهران می باشد.

در پایان جلسه مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان به سوالات و مشکلات دانشجویان اتباع افغانستان پاسخ لازم را ارائه نمودند.

 

IMG 8575

IMG 8585

IMG 8595

IMG 8630

 

افراد آنلاین

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید سایت

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این هفته:
بازدید این ماه:
تعداد کل بازدیدها :
3
308
1462
4306
214377